Rzetelna Firma - certyfikat
Leibrock

Służymy radą i wsparciem

Tylko to, co najlepsze jest dla nas dostatecznie dobre

Dlaczego rozkrój przy użyciu pras mostowych jest tak bardzo skuteczny?

Efektywny, precyzyjny i sprawny rozkrój różnorodnych materiałów (np. piankowych, tekstylnych, włókien, dywanowych, skórzanych, opakowaniowych, płyt styropianowych i włóknisto-cementowych itp.), w tym wielowarstwowych, dokonywany jest przy użyciu specjalistycznych maszyn. Uniwersalne możliwości rozkroju zapewniają przede wszystkim prasy mostowe, znajdujące zastosowanie w wielu branżach. Z ich użyciem można osiągnąć zadowalające efekty na wysokim poziomie.

 

Samo pojęcie “prasy mostowe” jest dość szerokie i obejmuje szereg sprzętów dostępnych w różnych wariantach. Wykorzystywane są do masowego, przemysłowego wykroju różnorodnych elementów. Dlaczego rozkrój przy ich użyciu jest tak bardzo skuteczny? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego wpisu.

Efektywność zastosowania różnych rodzajów pras mostowych 

Prasy mostowe są powszechnie wykorzystywane do różnych rodzajów rozkroju i pracy z rozmaitymi materiałami. Ze względu na szeroki zakres zastosowań w przemyśle, wyróżniamy kilka podstawowych wariantów tych urządzeń, różniących się zarówno parametrami czy elementami konstrukcyjnymi, jak i konkretnym przeznaczeniem.

Prasy ramienne (wycinarki ramienne) zapewniają wysoką skuteczność, jednak wyłącznie do siły rozkroju na poziomie 25 ton i pola roboczego 1000x500 mm. Jeśli istnieje konieczność pracy z większą siłą rozkroju i polem rozkroju, zastosowanie powinny znaleźć dwukolumnowe prasy mostowe z tzw. wędrującym młotem. Tutaj do dyspozycji jest siła rozkroju 30-40 ton, pole rozkroju od 1600x500 mm do 2000x800 mm i młot o wybranych wymiarach 500/650x800 mm który, automatycznie lub sterowany manualnie, „wędruje” lewo-prawo i prawo-lewo nad powierzchnią stołu, wykonując uderzenia.

Jeszcze większą efektywność działania zapewniają wielkopowierzchniowe, czterokolumnowe prasy mostowe, które wykonywane są na indywidualne zamówienia odbiorców. Zapewniają siłę rozkroju i powierzchnie robocze dostosowane do potrzeb odbiorców. Oferują wyjątkową skuteczność pracy i bardzo szerokie możliwości zastosowania. Prasy te, zintegrowane z urządzeniami pomocniczymi — jak np. różnorodne systemy podawania materiału do rozkroju, a następnie odbioru wyciętych elementów – tworzą kompletne linie automatycznego rozkroju. Rozkrój może być wykonywany wielowarstwowo. Wyposażenie pras w tzw. ograniczniki skoku pozwala wykonywać np. rozkrój materiałów lekko sklejonych z podłożem, bez rozcinania tego podłoża. Inne możliwości stwarza wykrojnik podgrzewany, który przed rozkrojem może deseniować materiał.

Wysoka wydajność pras mostowych 

Hydrauliczne wielkopowierzchniowe prasy mostowe zapewniają wyjątkową wydajność rozkroju i efektywność działania, a także zapewniają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Niezawodnie sprawdzają się przy produkcji masowej, gdzie liczy się precyzja, sprawność i powtarzalna jakość. Nowoczesne systemy sterowania pracą tych pras, w tym funkcja Ethernet pozwalająca na zdalną diagnostykę i serwis, sprawiają, że produkcja odbywa się w sposób wydajny i wolny od zakłóceń.

Wielkopowierzchniowe, hydrauliczne prasy mostowe oraz urządzenia im towarzyszące produkowane są w zakładach KAEV w Gyongyos na Węgrzech. Całe maszyny i wszystkie elementy używane do ich wytworzenia posiadają znak CE i spełniają wszystkie wymagania obowiązujących na terenie UE przepisów dotyczących bezpieczeństwa pracy.