Rzetelna Firma - certyfikat
Leibrock

Służymy radą i wsparciem

Tylko to, co najlepsze jest dla nas dostatecznie dobre

Czym charakteryzują się noże do cięcia pianki?

Noże do cięcia pianki muszą być wytrzymałe i precyzyjne. Zalicza się je do grupy noży taśmowych, które mają wszechstronne zastosowanie – służą do cięcia i dwojenia kauczuku, korka, materiału piankowego, skóry, tekstyliów oraz innych materiałów, przy czym dwojenie stanowi proces technologiczny pozwalający na efektowniejsze wykorzystanie surowca.

 

Noże taśmowe wykorzystuje się między innymi w wielu sektorach przemysłu skórzanego takich jak garbarstwo, produkcja wyrobów skórzanych i obuwia. Artykuły te sprawdzają się również w przetwórstwie materiałów piankowych czy syntetycznych. Dobry nóż zapewnia szybki, precyzyjny rozkrój bez zniekształceń krojonej powierzchni materiału.

Wyróżniki noży do cięcia pianki


Noże do cięcia pianki muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów. Wysokojakościowa stal daje gwarancję precyzyjnego rozkroju delikatnego materiału, jakim jest pianka. Tajemnicą sukcesu są: dobra jakość surowca stalowego oraz odpowiednia do potrzeb konstrukcja ostrza wyrażająca się ułożeniem ukosów dla noży gładkich lub ilością i kształtem zębów dla noży zębatych. Włoska firma Lamebo jest światowym liderem w produkcji noży taśmowych. Lamebo oferuje noże wykonywane z dobranych gatunków stali Silver, Extra bądź Platinium, do wszystkich rodzajów dostępnych na rynku maszyn, czyli dwojarek, maszyn do cięcia Peeling & Looper, maszyn do cięcia pionowego, maszyn do cięcia poziomego, wycinarek CNC do konturów, wycinarek karuzelowych, wycinarek profili i im podobnych sprzętów produkowanych w Europie i na świecie. Lamebo rozwiązuje każde zadanie związane z rozkrojem, przyjmując także indywidualne zamówienia na noże nietypowe.


Noże taśmowe Lamebo dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów i różnych typów ostrza:


rozmiary: długość – od 800 mm do 16000 mm, szerokość – od 3 mm do 118 mm, grubość – od 0,40 mm do 1,50 mm, i ukosy: DBSE – 2 ukosy, na 1 stronie, DBDE – 4 ukosy, na 2 stronach, SBSE – 1 ukos, na 1 stronie. Mogą być przy tym, w zależności od indywidualnych potrzeb kupującego, proste lub skręcone, a ponadto gładkie i zębate. Wyróżnia się wśród nich: noże szlifowane, gładkie, poziome, pionowe; brzeszczoty do pił taśmowych z zębami, noże konturowe, noże wąskopasmowe, noże CNC, noże oscylacyjne; kątowe uzębienie, ząbek C; ząb spiczasty, ząb V; zęby płaskie, zęby trapezowe; noże faliste, noże taśmowe wklęsłe, ostrza muszelkowe oraz wiele innych kształtów zębów w połączeniu z dowolnym wyborem ilości zębów na cal (Teeth per Inch – TPS). Noże taśmowe dostarcza się jako zespawane noże bezkońcowe bądź w rolkach. Noże te służą nie tylko do cięcia pianki, ale również wielu innych podobnych materiałów takich jak mikrofibra, neopren, poliuretan, skóry futerkowe, welwet itp.