Leibrock

Służymy radą i wsparciem

Tylko to, co najlepsze jest dla nas dostatecznie dobre

Jak wygląda maszynowa produkcja podeszew i wkładek do butów?

maszyna

Perfekcyjnie wykonane obuwie wymaga obróbki za pomocą specjalistycznych narzędzi i maszyn. Finalny produkt powinien spełniać wszelkie wymagane normy jakości oraz dobrze się prezentować. Liczy się dbałość o szczegóły przejawiająca się w precyzji i staranności wykonania. Dlatego naszym klientom oferujemy światowej klasy urządzania wspomagające produkcję obuwia na każdym etapie jego powstawania. Proponowane przez nas maszyny firmy Leibrock i Kaev są niezawodne i nowoczesne. Firmy te podążają za najnowszymi trendami panującymi w przemyśle obuwniczym: inwestują w nowe rozwiązania technologiczne, stosują popularne materiały, adaptują obowiązujące trendy do własnych potrzeb. Poniżej pokazujemy, jak wygląda maszynowa produkcja podeszew i wkładek do butów.

Czytaj więcej...

Czym charakteryzują się noże do cięcia pianki?

noże

Noże do cięcia pianki muszą być wytrzymałe i precyzyjne. Zalicza się je do grupy noży taśmowych, które mają wszechstronne zastosowanie – służą do cięcia i dwojenia kauczuku, korka, materiału piankowego, skóry, tekstyliów oraz innych materiałów, przy czym dwojenie stanowi proces technologiczny pozwalający na efektowniejsze wykorzystanie surowca.

Czytaj więcej...

Czy tylko kleje? – środki chemiczne w produkcji obuwia

kolorowe barwniki

Rynek przemysłu obuwniczego sprawia, że wciąż poszukuje się materiałów i środków pozwalających na wyprodukowanie trwałego oraz odpowiadającego gustom obuwia. Nie jest tajemnicą, że trudno współcześnie stworzyć jakikolwiek but bez zastosowania kleju. Jednak na każdym etapie procesu produkcyjnego korzysta się obszernie także z innych środków chemicznych. W naszym wpisie przedstawiamy ich udział w tworzeniu nowoczesnego obuwia.

Czytaj więcej...

Wykrojnik czy laser – jak wycinać materiały, nie tylko obuwnicze?

wycinanie wkładek

Rozkrój materiałów może być dokonywany na różne sposoby w zależności od ich rodzaju, mechanicznych własności, różnorodności wycinanych kształtów, pożądanej ilości poszczególnych wykrojów czy w końcu łącznej ilości wyciętych elementów, jakie chcemy uzyskać w określonej jednostce czasu.

Czytaj więcej...

Jak powstają buty? 3 etapy produkcji

powstawanie butów

Proces powstawania obuwia jest wieloetapowy, często skomplikowany i trudny do jednoznacznego scharakteryzowania. Tematyka z tym związana jest niezwykle szeroka, zważywszy na ogromną różnorodność rodzajów produkowanego obuwia, dostępnych materiałów i stosowanych technik produkcji.

Czytaj więcej...

Witamy na blogu!

Farby

Serdecznie witamy wszystkich klientów na naszym blogu

Czytaj więcej...